Gęstość człowieka

Na jeden centymetr kwadratowy ciała przypada nieskończoność kilogramów duszy. To coś gęściejszego niż czarna dziura. To coś co nie więzi tylko światło, ale więzi w sobie życie. Przydarzają się Tobie czasem takie dni, ja nazywam je dni własnej miary. Wyciągasz wszystkie narzędzie z szuflady doświadczeń: linijki, suwmiarki, wagi, kątomierze, cyrkle… Dużo jest nas w sobie, to trudna praca wykreślić jednoznaczną bryłę człowieczeństwa, nadać sobie coś ostatecznie i skończonego. Sięgasz pewnym ruchem po najbardziej wyspecjalizowane narzędzie – własny umysł. Poruszająca się wskazówka na podziałce myśli zatrzymuję się w poziomie 0. Jak zmierzyć coś będąc wewnątrz tego? wyjść po za obrys i niczym drukarka 3d cząstka po cząstce wybudować drugiego człowieka.

Tą drukarkę masz tak naprawdę w sobie to druga osoba którą potrafisz kochać. Wpuszczasz coś nieskończenie gęstego do nieskończenie gęstego – wiesz jak się to coś nazywa?
– to jest miłości czyli zderzenia się dwóch wszechświatów
Miłość wychodzi po za obrys człowieka, dostrzega rzeczy niewidzialne, wpuszcza z nas życie pękające od samotności. A jest to piękna samotność jednej jedynej ziemi w jednym jedynym wszechświecie. I tak mając już dane w programie rzeczywistości, impulsem nerwowych synaps, serią jądrowych wybuchów hormonów, maszynerią napinanych mięśni  drukujesz drugiego człowieka.

Nie musisz naprawdę rozumieć tych rzeczy, nie musisz mierzyć siebie, badać własną gęstość, wystarczy zawsze w każdym miejscu i o każdej porze że po prostu kochasz. To jest tak piękne jak piękny jesteś Ty.

piękny jak litr deszczu na centymetr kwadratowy suszy.

Comments

  1. ~Joanna

    Swoje człowieczeństwo i siebie kształtujemy przez całe życie. Przez całe życie dążymy do tego, aby być sobą, a więc robić to, co jest nam przeznaczone. Nie jest to proste zadanie, ale kiedy już znajdziemy drogę do siebie, będziemy szczęśliwi… Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *