mechanika ludzkiego serca

Mechanika opiera się na zasadach fizyki to ona porusza tymi wszystkimi zespołami kół zębatych, pasków klinowych, tłoków z odrobina chemii sprężonej mieszanki paliwowej z powietrzem. Iskra, wybuch jedna wielka anatomia stalowego ciała która wprawia nasze życie w ruch. Musisz o nią dbać regularne wymiany oleju, pasków, przewodów, zabezpieczenia antykorozyjne  by jechać bezpiecznie. To wymaga dużych kosztów więc często, najczęściej dopóki się nie popsuje nie robimy nic. Pewnego poranka podczas ważnej podróży zatrzymuje się na środku drogi . Wkurzamy się kopiemy po błotnikach, pytając dlaczego nam to przydarzyło, szukamy mechanika, holowanie, naprawa i koszty…

biologia opiera się również na zasadach fizyki, porusza ona tymi wszystkimi zespołami narządów, blacharka kmórek, tłoków serca, przewodów neuronów i trochę chemii miłości wydzielonej przez gruczoły z domieszką czerwonych krwinek.  Iskra wybuch jedna wielka anatomia Twojego ciała która wprawia Ciebie w ruch. Czy dbasz o własne ciało, dajesz mu siłę do życie, energię uśmiech, miłość.. Gdy chorujesz wkurzasz się dlaczego to się przytrafiło, kopiesz się rożnymi używkami mówiąc to stary grat. W zasadzie zatrzymujesz się w życiu , szukasz kogoś kto by jakimś cudem Ciebie odholował najlepiej za darmo . nie chcesz już inwestować w siebie bo to kosztuje, wysyłasz SIEBIE na złom.

Dlaczego nie dbasz o swoje bezpieczeństwo być panem własnego ciała to nie znaczy że masz wszystko od niego wymagać ty też musisz mu coś dawać . To Twój samochód może jechać z wybitą końcówką drążka kierowniczego a Ty możesz się cieszyć że akceptacja społeczeństwa przymknęła oko i podbiła przegląd. Czujesz ze oszukałeś życie? tak to poczekaj do najbliższej dziury w drodze i do najbliższego drzewa. Twoje ciało Ciebie słucha ono chcę być Tobie posłuszne bo tylko wtedy działa , bo tylko wtedy spełnia swój ewolucyjny sens. Przestań wiec się z nim siłować , dołować je tłumaczeniem że nie masz pieniędzy a musisz jechać, albo katować je wyciskając z niego najwięcej mocy jednocześnie nie zabezpieczając jego układów przez zniszczeniem.

miałem dziś bardzo ciężką noc moje ciało zaprotestowało przeciwko wczorajszej notce, nie chce bym dalej tak jechał. Dlatego wstałem wcześnie rano, wziąłem psa i poszedłem pobiegać. Dałem mu to co czuje a czuje to co jest moim ciałem.
Ucz się mechaniki własnego serca i kochaj, dbaj o siebie jak własny samochód.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *