Gramatyka ludzkiego serca

Gramatyka  – dział językoznawstwa zajmujący się regułami, które rządzą generowaniem wyrazów i zdań języka.

przez ile to dwój było trzeba przebrnąć by poznać w podstawowej szkole tajemnice naszego języka, właściwości naszych słów , rozkładać je na czynniki pierwsze i poddawać analizie. chodź dziś już pewnie nie wiele osób to pamięta to jednak bez tej wiedzy stosujemy ów prawa, odmieniamy przez przypadki. Nie musimy tak naprawdę wszystkiego wiedzieć chodź ostatnio bardzo modne się stało świadome życie, rozwój świadomości, zdobywanie powszechnie ukrywanych tajemnic.  Czy chmury muszą wiedzieć skąd i dokąd płyną? wiatr skąd i dlaczego wieje? czy musimy wiedzieć ? nie lepiej zaufać sobie. Zaufać temu że nawet jeśli nie znasz przypadków to jednak potrafisz pięknie mówić . Zaufać temu że nawet jeśli masz tyle dowodów na nie istnienie Boga to jednak czasem łapiesz się na tym że myślisz że jest Ktoś nad Tobą,  zaufać temu komuś o kim nauczyłeś / nauczyłaś się tak dużo że znasz każdy jego gest, nawyk zachowanie i wiesz o nim wszystko, wiesz tyle że z czasem to Cię przerasta a mimo to do tego kogoś czujesz że kochasz. Wiesz że mówisz dobrze a dostajesz dwóje z gramatyki – to właśnie dlatego tak często odpuszczamy w tym co dla nas ważne, ufamy nie sobie ale ocenie. Słuchamy innych a nie siebie.
Łapię się ostatnio na tym że nie ma dla mnie miłości bo zamiast tak po prostu zaufać, ja rozkładam to co czuje na przypadki, liczby mnogie i pojedyncze.Badam zależności, podobieństwa – taki sprawdzian z gramatyki własnego serca i chodź bardzo dobrze to wszystko rozumiem to przez to tracę  całe piękno swobody mówienia, swobody złapania za rękę, rzucenia czaru. Wszystko tak naprawdę jest bardzo blisko „nie bo jest tylko metr nad ziemią tak blisko o jeden krok, nie bo jest na wyciągnięcie ręki tylko ciągle nie wiem jak tam dojść” – Dżem

Jeśli nie wiesz, jeśli wątpisz w to czym w Twoim życiu jest miłość to każdą jego chwilę, każdą sytuację odmień przez jeden przypadek: DOPEŁNIENIE i zobacz w jakiej występuje osobie.

Comments

  1. Joanna

    Zawsze byłam dobra z polskiego, ale gramatyka serca to już inna spawa. Tutaj potrzeba wiele więcej umiejętności. I czasem wydaje mi się, że je mam, że umiem ogarnąć siebie i swoje uczucia, to zaraz wszystko bierze w łeb. Czy tego w ogóle można się nauczyć? Czy jest ktoś kto wykłada taką naukę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *