Milimetr kwadratowy ludzkiej duszy.

Szukam miejsca gdzie sieją góry. Pustego pola rzeczywistości, by  włożyć  rękę pomiędzy lukę wyciągniętego żebra. Nabierając wprost z  tobołka serca garść ziarenek piasku, prostując w łokciu to, co tak powszechnie służy nam do objęć – siać góry.!
Jak staruszek przysiadłem z Tobą wygodnym fotelu patrząc jak umiejętnie prujesz stare swetry.

Bo na co tak naprawdę patrzymy? Co tak naprawdę kochamy? Gdzie tak naprawdę żyjemy? Tylko  swetry, swetry, swetry…..

Łapiąc zrozumienie cienkie jak  koniec włóczki,  będący jednocześnie początkiem logicznie związanego wzoru,  nawijam rozmemłany świat. Milimetr po milimetrze  obrotowym ruchem dłoni,  zgodnie z prawem grawitacji – przylegania do siebie włókien- powstaje nasz wspólny  kłębek błękitnej ziemi.

 „Lecz Pan Bóg zawołał na Adama i rzekł do niego: Gdzie jesteś?
A on odpowiedział: Usłyszałem szelest twój w ogrodzie i zląkłem się, gdyż jestem nagi, dlatego skryłem się.
 Wtedy rzekł Bóg: Kto ci powiedział, że jesteś nagi? Czy jadłeś z drzewa, z którego zakazałem ci jeść?”

Największe góry zapuszczają najgłębiej swoje korzenie po to,  aby nie zachwiał nimi Twój zachwyt zdobytym szczytem i widokiem na dolinę. Czym więc jest Twoja miłość?  może tylko celem ewolucji ? wypiętrzonym ruchem płyt tektonicznych, hormonów, pragnień tak pięknie nazwanych, albo lawą nerwowych impulsów. A może szukasz gdzieś w tej rzeczywistości pustego pola, ludzkiego serca, by miłość swoją w nim jak górę zasiać.

może jak ja chcesz wieczorami,  milimetr po milimetrze rozpruć Czyjś sweter, nawijając na kłębek cienką nić czułości. Zamiast rozrzucać w pędzie  przed sypialnią ubrania odkrywać każdy skrawek nagości, każdy milimetr kwadratowy ludzkiej duszy.

Comments

  1. ~Joanna

    Zasianie ziarenka to dopiero początek, miłość rodzi się i wykluwa powoli, latami. Wtedy roślina dojrzewa, a korzeń staje się mocny- daje mocne fundamenty. Tak samo jest z uczuciami. Jednak takie chwilowe uczucia, pożądanie, fascynacja, itp. mogą zapoczątkować coś trwałego, bo dzięki nim utrzymuje się zainteresowanie drugą osobą, a z czasem pojawia się też więź emocjonalna. Duszę i serce zgłębia się najdłużej. Piękny wpis. Pozdrawiam 🙂

  2. magdalena260977

    Bardzo podoba mi się Twój blog. Skłania do przemyśleń i zatrzymania się na chwilę ze samym sobą. Każdy tu znajdzie cząstkę siebie, może nawet całkiem pokaźną. Pisz dalej, czekam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *