„Wolność to jest zasada miłości do ludzi.” – czarodziejska góra

Złapać końcami papilarnej kreski źdźbło pióra w chwili pierwszego lotu ptaka. Pierwsze ciepło splecionego swetra, trzymając z całych sił  za wełniany sznurek.  Pierwsza nanosekunda Twojego życia? Pierwsze spojrzenie na świat? Pierwsza minuta dorosłości?
Każda sekunda Twojego dnia jest czymś nie zauważalnie pierwszym
dopiero gdy scalamy te podprogowe elementy dostrzegamy sekundy, minuty, godziny dni i lata…..

Otwieram dziś szerzej serce jak sen.  Istnieją w każdym z nas dwa równoległe światy , bijące swoim rytmem. Bliżej nam do tego co widzimy , czego dotykamy gdyż nauczyliśmy się w instynkcie naszego przetrwania manipulować własną naturą . Wyobraź sobie że pewnego dnia będąc milionerem kupujesz sobie stado oswojonych genetycznie, wyhodowanych na zamówienie dinozaurów. Pływasz sobie z nimi w swoim basenie pijąc drinka i ciesząc się,  że świat widzialny masz pod swoimi stopami. W tym wszystkim jest jednak furtka to nasze ludzkie serce . Jeśli otworzysz je szerzej by widzieć to czego nie ma w naszych oczach, uszach i dłoniach zaczną przelewać się w Tobie dwa równoległe światy. Pękną mydlane bańki które ustawiły Ciebie na szczycie piramidy ewolucji a wtedy  nawet hodowany kurczak znoszący wiernie jajka  nie będzie miał żadnego oporu by zadziobać Cię na śmierć. To co oswojone stanie się dzikie i niebezpieczne, rozpoczną się trzęsienia ziemi, podniosą się nowe góry by podpierać niebo. Morza wystąpią, rzeki zmienią swój bieg.

wyrównają się stany wezbranych dusz

otworzyć szerzej serce – to znaczy kochać

więc jeśli chcesz z mną dziś wyruszyć w drogę trzymając mnie w wodzach  jak rozpędzonego konia za szczyptę włosia, ufając jedynie prawą grawitacji które trzymają Cię na mym grzbiecie , zamknij oczy i czuj. Czuj więcej niż widzisz, słyszysz i czujesz.

 

Comments

  1. ~Zunna

    Na zdrowie Ci wyszła ta przeprowadzka 🙂 od razu mniej błędów 😛 poza tym, że pod koniec napisałeś „prawą” zamiast „prawom”, a to nie to samo 😉
    Miłość – ooo. Ja się boję miłości. Mnie jest dobrze tak, jak jest. Może dlatego, że nigdy się nie zakochałam dostatecznie bardzo i dostatecznie szczęśliwie.

  2. ~Joanna

    Witam Cię na blog.pl 🙂 Jestem sisy89 z mylog.pl. Jakiś czas temu przeniosłam się tu, i cieszę się, że Ty też 🙂 Jestem w trakcie przerzucania swoich wierszy na blog.pl, a kiedy już to zrobię, najprawdopodobniej tamto konto usunę. Szkoda mi jednak było, bo lubiłam Cię odwiedzać i czytać, ale skoro teraz jesteś tutaj… 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂 sisy89- Joanna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *